Wypożyczalnia samochodów – auto na miarę każdego portfela

Renault Twingo

Firmy oferujące wynajem samochodów funkcjonują na rynku od wielu lat. Dopiero od niedawna jednak cieszą się wzmożonym zainteresowaniem mniej zamożnych osób prywatnych i małych przedsiębiorstw. Wynika to ze zmiany nastawienia do tego typu usług oraz z dostosowania oferty do możliwości każdego portfela.

Wypożyczalnie samochodowe – popularyzacja usług

Przez wiele lat oferta wypożyczalni samochodów była zaliczana do kategorii usług luksusowych, przeznaczonych wyłącznie dla klientów z zasobnym portfelem. Wynikało to również z faktu, że powszechnie uważano wynajem auta za formę demonstrowania wysokiego standardu życia, nie tyle niezbędną, co oczekiwaną.  Z tego rodzaju usług nie korzystali więc przeciętni obywatele, a pojazdy przeważnie wynajmowały firmy dla swoich pracowników w podróży służbowej lub przyjeżdżających gości. Od kilku lat sytuacja ulega diametralnej zmianie. Po samochody do wypożyczalni udają się już nie tylko dobrze prosperujący biznesmeni, ale również osoby prywatne, które chcą komfortowo spędzić wakacje, wybrać się na wycieczkę czy w odwiedziny do dalekich krewnych. Systematyczne rozszerzanie grona zainteresowanych klientów jest też spowodowane tym, że zwiększa się i różnicuje tabor aut do wynajęcia.

Od Mercedesa GLK 350 CDI 4 MATIC po Renault Clio III

Oferta przygotowanych do wynajęcia pojazdów jest obecnie bardzo zróżnicowana. Dlatego też zaspokaja potrzeby znacznie szerszej grupy klientów. Nasza wypożyczalnia samochodów w Krakowie do dyspozycji zainteresowanych oddaje auta z kilku różnych klas, począwszy od małych miejskich kompaktów, po duże terenowe pojazdy z napędem na cztery koła. Zróżnicowany tabor oznacza też duże zróżnicowanie opłat, jakie trzeba uiścić za wynajem. Nawet dla przeciętnego Kowalskiego osiągalny będzie miejski model w cenie poniżej 100 zł za dobę. To idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy trzeba przygotować rodzinną uroczystość, przewieźć zaopatrzenie, załatwić wiele spraw w urzędach lub pojechać z dziećmi na krótkie wakacje. Na bardziej wymagających klientów czeka np. Mercedes GLK 350 CDI 4 MATIC czy też należący do grupy F komfortowy Chrysler Voyager. Oba zabierają do siedmiu osób, są wyposażone w napęd 4×4, klimatyzację i inne udogodnienia. Koszt wynajmu takiego pojazdu jest kilkakrotnie wyższy od miejskiego kompaktu.