Wynajem samochodu – kryteria ważne przy wyborze modelu

samochody

Kiedy nagła potrzeba skłania nas do skorzystania z usług wypożyczalni samochodów i jesteśmy już zdecydowani na tę opcję, pojawia się kwestia wyboru marki i modelu auta. Do dyspozycji jest ich wiele. Dlatego warto sprawdzić, na co zwrócić szczególną uwagę, aby ten wybór był najbardziej optymalny.

Określenie własnych potrzeb

Pierwszym krokiem, który powinien podjąć przyszły klient wypożyczalni, jest określenie celu, w jakim wynajmuje pojazd oraz ustalenie własnych oczekiwań. Wielu kierowców, na co dzień jeżdżących przeciętnymi samochodami, marzy o lśniącej karoserii luksusowego modelu z górnej półki. Nie zawsze jednak kierowanie się własnymi marzeniami czy wrażeniami wizualnymi jest dobrym sposobem na podjęcie decyzji. Wybierając, na przykład, pojazd z dużym silnikiem do poruszania się po mieście, klient nie tylko nie wykorzysta jego możliwości, ale też bez potrzeby poniesie wysokie koszty, których zaoszczędziłoby mu wynajęcie mniejszego auta. Z kolei na długich trasach nie sprawdzają się miejskie samochody osobowe. Wynajem modelu kompaktowego na kilkusetkilometrową podróż negatywnie wpłynie na komfort jazdy i zdecydowanie wydłuży jej czas. Mocny silnik, który pozwala na dynamiczną jazdę, z pewnością powinien być kryterium branym pod uwagę wówczas, gdy samochód wynajmujemy dla przyjemności.

Planowane trasy i liczba pasażerów

Poza dostosowaniem modelu auta do potrzeb istotne jest też określenie liczby osób, które będą korzystały z pojazdu oraz typu terenów, po jakich będzie się on przemieszczał. Jeśli planujemy np. podróż w Bieszczady lub na wschód kraju, gdzie drogi pozostawiają wiele do życzenia, najlepszym rozwiązaniem może okazać się auto z napędem na cztery koła. Modele 7-osobowe to najlepszy wybór dla większej rodziny czy dla grupy znajomych wybierającej się na wspólną wycieczkę. To również idealne samochody dla klientów biznesowych – przewiozą pracowników na spotkanie integracyjne lub konferencję.

Ostatnim i zarazem jednym z kluczowych kryteriów wyboru są nasze możliwości finansowe. Spełnienie marzenia o wspaniałym, terenowym mercedesie może się okazać nierealne z uwagi na wysokie ceny najmu. Wówczas pozostaje postawienie na funkcjonalność i ekonomię.

Leave a Reply