Wynajem długoterminowy – alternatywa dla zakupu auta

samochód

Zakup samochodu jest kosztowną transakcją, zwłaszcza, jeśli potrzebujemy większego, bardziej pojemnego modelu. Kiedy nie dysponujemy wystarczająco dużą gotówką, a własne cztery kółka są nam niezbędne do pracy i utrzymania firmy, rozwiązaniem problemu może być wynajem długoterminowy.

Standardowa oferta krakowskich wypożyczalni

Usługa wypożyczania samochodów dostępna jest na polskim rynku już od wielu lat, jednak wciąż dynamicznie się rozwija. Pojawiają się nowe firmy wynajmujące auta oraz rozszerza się ich standardowa oferta. Obok tradycyjnego wypożyczania aut na kilka dni lub nawet godzin możliwe jest też skorzystanie z ciekawej opcji wynajmu długoterminowego. Propozycja przypomina nieco leasing, z tą różnicą, że użytkownik pojazdu nie interesuje się żadnymi kwestiami związanymi z jego obsługą serwisową.

Długoterminowy wynajem samochodów w Krakowie to propozycja między innymi dla lokalnych biznesmenów, małych przedsiębiorców, ale również dla osób prywatnych, które chwilowo nie chcą inwestować w nowe auto. Okres korzystania z pojazdu ustalany jest zależnie od potrzeb klienta – standardowo jest dłuższy niż 12 miesięcy. Można również zawrzeć umowę na krótszy lub dłuższy okres, jeśli wymagają tego plany rozwoju firmy lub prywatne.

Korzyści z wynajmu długoterminowego

Zaletą wynajmu długoterminowego jest możliwość swobodnego i nieograniczonego korzystania z pojazdu przy jednoczesnym uiszczaniu comiesięcznej opłaty, tzw. czynszu najmu. Kwota ta nie należy do małych – zależnie od marki i modelu pojazdu stawki rozpoczynają się od około 1000 zł miesięcznie. Analizując jednak korzyści wynikające z takiej usługi, jest to transakcja atrakcyjna finansowo. Dlaczego? Ponieważ wynajmowany pojazd ma opłacone podstawowe ubezpieczenie i zapewniony kompleksowy serwis przez cały okres trwania umowy. Niektóre z krakowskich wypożyczalni umożliwiają również wykupienie samochodu po okresie użytkowania – podobnie jak ma to miejsce w umowie leasingowej. Koszt takiego auta jest znacznie niższy od ceny katalogowej. Atutem najmu długoterminowego jest też: stała wysokość czynszu, możliwość zmiany modelu na inny w trakcie trwania umowy oraz brak ograniczeń zdolności kredytowej.