Rent a car Kraków – warunki wynajmu pojazdów

samochód

Wypożyczalnie samochodów nie są już dziś rzadkością. Dlatego coraz więcej osób skłania się do korzystania z ich usług. Nowoczesne wypożyczalnie (ang. rent a car) ustalają własne wymogi, które wynajmujący musi spełnić, aby móc korzystać z uroków czterech kółek. Są one gwarancją bezpieczeństwa współpracy i jej zgodności z prawem.

Kryterium wieku i wymagane dokumenty

Aby wypożyczalnia samochodów mogła rozpocząć działalność, musi zainwestować duże środki finansowe w pojazdy, zazwyczaj pochodzące z najnowszych roczników i reprezentujące dobre marki. Nic więc dziwnego w tym, że właściciele zabezpieczają swoje interesy, wprowadzając konkretne zasady współpracy z klientami. Pozwalają im one do minimum ograniczyć ewentualne straty, które wynikają na przykład z niewłaściwego obchodzenia się z pojazdem, wypadku drogowego czy kradzieży.

Podstawowym warunkiem, jaki trzeba spełnić, aby skorzystać z oferty naszej wypożyczalni w Krakowie jest osiągnięcie 21 lat oraz nieprzekroczenie 70 lat. Nie bez powodu dolna granica wieku jest wyższa niż możliwość uzyskania uprawnień. Od klienta wymaga się też minimum rocznego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów. Dokumentuje on ten fakt prawem jazdy, a tożsamość potwierdza dowodem osobistym lub paszportem. Zabezpieczeniem interesów firmy jest też uwiarygodnienie dochodów poprzez okazanie dokumentu poświadczającego stałe zatrudnienie lub karty kredytowej.

Kaucja i koszty paliwa

Jednym z warunków, jakie musi spełnić wynajmujący samochód w krakowskiej wypożyczalni, jest wpłacenie kaucji. Pieniądze nie są fizycznie przelewane na konto wypożyczalni, ale blokowane na karcie kredytowej klienta. Po zwrocie pojazdu transakcja zostaje anulowana. Posiadanie karty kredytowej nie jest jednak koniecznym warunkiem, który trzeba spełnić, by wypożyczyć pojazd. Kaucję można też opłacić gotówką lub przelewem. Niezbędne jest jednak formalne potwierdzenie stałego zatrudnienia. Warunki wynajmu samochodów określają także opłaty za paliwo, które nie jest wliczone w ogólne koszty. Ponieważ w chwili przejęcia pojazdu przez klienta zbiornik paliwa jest pełny, taki też powinien być w momencie zwracania samochodu. Istotną zasadą jest również zakaz palenia w autach.

Leave a Reply