Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Krakowie?

samochód

Sytuacje losowe zdarzają się każdemu z nas. Rozwiązanie wielu z nich wymaga skorzystania z szybkiego, wygodnego środka transportu. W takich przypadkach z pomocą przychodzi wypożyczalnia samochodów. Usługa jest płatna, dlatego wymaga wcześniejszego przeanalizowania naszych możliwości finansowych. Ile kosztuje wynajęcie auta w Krakowie?

Marka, model i czas wynajmu a koszty

Oferta każdej z działających na polskim rynku wypożyczalni jest bardzo zróżnicowana. Wśród oddawanych do dyspozycji klientów pojazdów znajdują się zarówno małe, miejskie auta, jak i duże modele, które mogą przewieźć siedem osób i bagaż. Koszty wynajmu samochodu uzależnione są przede wszystkim od wybranego modelu. Im jest on większy, lepiej wyposażony i bardziej luksusowy, tym więcej trzeba za niego zapłacić. Nasza wypożyczalnia oferuje pojazdy w szerokim zakresie cenowym. Minimalny próg to około 90 zł za dzień wynajmu. Są jednak samochody, za które trzeba zapłacić nawet 250 zł za dobę. Do tych drugich zaliczają się mercedesy, chryslery czy Renault Trafic Generation z manualną skrzynią biegów. Czynnikiem wpływającym na wysokość kosztów jest też okres wynajmu. Najdrożej płacimy za pojazdy pożyczane na 1-3 dni. W każdym kolejnym okresie cena spada o kilkanaście procent. Najkorzystniejszy jest wynajem długoterminowy.

Kaucja, paliwo i inne koszty

Istotnym składnikiem kosztów jest kaucja. Wprawdzie klient nie musi fizycznie przekazać jej w wyznaczonej kwocie, ale zobowiązany jest do przedłożenia karty kredytowej, na której takie środki zostaną zarezerwowane. Karty kredytowe – w przeciwieństwie do płatniczych – nie są niezbędne do codziennych rozliczeń finansowych i posiadają je jedynie wybrani klienci. Osobom z niskim uposażeniem i nieatrakcyjną historią kredytową takich kart również nie przyznają same banki. Ci, którzy karty nie posiadają, kaucję muszą wpłacić.

Do kosztów wypożyczenia auta trzeba też doliczyć paliwo, za które musi zapłacić klient. Pojazd otrzymuje on z pełnym bakiem i z takim też ma obowiązek go zwrócić. Warto też zwrócić uwagę na czas rezerwacji. Jak mówią obcokrajowcy,  rent a car in Cracow w sąsiedztwie lotniska Balice, z uwagi na opłaty lotniskowe, oferuje nieco wyższe ceny niż w innych rejonach miasta. Można je obniżyć, rezerwując samochód wcześniej, w środku tygodnia i za pośrednictwem Internetu.